<p>Chodel</p>
<p>Józefów<br />
<small>nad wisłą</small></p>
<p>Karczmiska</p>
<p>Łaziska</p>
<p>Opole<br />
<small>lubelskie</small></p>
<p>Poniatowa</p>
<p>Wilków</p>

Szkolenie połączone z wizytą studyjną dla przedstawicieli Lokalnych Grup Działania z województwa lubelskiego

W dniach 29 – 31 sierpnia odbyło się szkolenie połączone z wizytą studyjną dla przedstawicieli Lokalnych Grup Działania z województwa lubelskiego. Podczas części warsztatowej uczestnicy pozyskali wiedzę na temat tworzenia planów działań animacyjno-badawczych do pracy ze społecznością lokalną. Wizyta studyjna była okazją do poznania dobrych praktyk z zakresu rozwoju turystyki oraz promocji produktów lokalnych. Zostało zorganizowane spotkanie się z producentami serów domowych Leda-Ser z Wólki Krowickiej, którzy opowiedzieli o swoim gospodarstwie oraz przygotowali degustację. Właściciel firmy PRO-MAZ przekazał informacje o obsłudze ruchu turystycznego oraz nowoczesnych narzędziach promocji w branży turystycznej. W gospodarstwie rybackim Cztery Stawy w Rudzie Różanieckiej uczestnicy dowiedzieli się o tworzeniu i funkcjonowaniu oferty noclegowej, wypoczynkowej oraz gastronomicznej. W Karczmie Rybackiej „Karpiówka” w Bełżcu właścicielka przekazała wiedzę o tworzeniu i rozwoju restauracji oraz nagrodzonych daniach z ryb słodkowodnych, których można było spróbować. Przykładem przedsiębiorstwa wykorzystującego zasoby pochodzące z własnego gospodarstwa jest Fabryka Soków w Bełżcu, której właściciele opowiedzieli o swojej codziennej pracy polegającej na wytwarzaniu lokalnych produktów. W „Chacie Rybaka” w Bondyrzu zaprezentowano ofertę gastronomiczną oraz malownicze otoczenie, które przyciągają turystów. Ostatnim punktem było zwiedzanie „Karczmy Dębowy Dwór” w Rudzie Różanieckiej oraz prezentacja oferty noclegowej, rekreacyjnej i gastronomicznej.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział i zaangażowanie, właścicielom odwiedzonych obiektów za przyjęcie oraz RLGD „Roztocze” za organizacje wizyty studyjnej.
Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach operacji ”Organizacja szkolenia połączonego z wyjazdem studyjnym dla przedstawicieli Lokalnych Grup Działania mającego na celu wzrost wiedzy i kompetencji w zakresie animacji społecznej oraz zapoznanie się z dobrymi praktykami w rozwoju obszarów wiejskich” w ramach planu działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan Operacyjny na Lata 2022-2023.

Partnerzy/Polecane linki

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij