<p>Chodel</p>
<p>Józefów<br />
<small>nad wisłą</small></p>
<p>Karczmiska</p>
<p>Łaziska</p>
<p>Opole<br />
<small>lubelskie</small></p>
<p>Poniatowa</p>
<p>Wilków</p>

Gala Finałowa Eko Lider LGD

W dniu 20 czerwca br. odbyła się Gala Finałowa konkursu dla szkół podstawowych z obszaru LGD "Owocowy Szlak" organizowanego w ramach operacji własnej "Eko Lider LGD". Dzień ten był pełen emocji, radości i młodzieńczej, ale jakże dojrzałej rywalizacji. Podczas Gali Finałowej Eko Lider LGD 110 uczniów wraz z opiekunami z 11 szkół podstawowych z naszego regionu walczyło o zwycięstwo, odpowiadając na pytania z zakresu ochrony środowiska oraz prezentując przeprowadzoną akcję ekologiczną. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Karolina Wiater, Wojciech Januszczyk oraz Jan Kamiński z Fundacji Krajobrazy z Lublina. Wszystkie przedsięwzięcia miały wymiar edukacyjny i zostały przeprowadzone z udziałem mieszkańców, przedsiębiorców, rolników oraz innych szkół i przedszkoli. Każdy zespół zaprezentował wysoki poziom merytoryczny, jak również artystyczny, a sama młodzież stwierdziła, że udział w projekcie przyczynił się do wzrostu jej wiedzy w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu i ochrony środowiska.
Główną nagrodę, jaką jest ZIELONA KLASA, która składa się z wiaty edukacyjnej, ławostołów i ławek, wywalczyła Szkoła Podstawowa im. Macieja Rataja w Karczmiskach. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !
Każdy uczeń otrzymał nagrodę w postaci power banku zasilanego panelem fotowoltaicznym oraz dyplom. Na zakończenie Grzegorz Kapica, Prezes Lokalnej Grupy Działania „Owocowy Szlak”, skierował do uczestników i organizatorów słowa uznania i podziękowania.
Dziękujemy szkołom, które wzięły udział w konkursie, opiekunom i dyrektorom za przygotowanie młodzieży oraz członkom komisji za poświęcony czas i zaangażowanie .
Młodzieży, życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji !
 
 

Partnerzy/Polecane linki

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij