<p>Chodel</p>
<p>Józefów<br />
<small>nad wisłą</small></p>
<p>Karczmiska</p>
<p>Łaziska</p>
<p>Opole<br />
<small>lubelskie</small></p>
<p>Poniatowa</p>
<p>Wilków</p>

Aktualności

Relacja z konkursu "Smakuj lokalnie - jabłko józefowskie w mojej kuchni" - Józefów nad Wisłą 20.05.2018 r.

2018-05-24

Dnia 20.05.2018 r. (niedziela) Lokalna Grupa Działania "Owocowy Szlak" zorganizowała konkurs "Smakuj lokalnie - jabłko józefowskie w mojej kuchni" w ramach imprezy Wojewódzkie Święto Sadów - Święto Jabłka Józefowskiego, do którego zgłosiło się dziesięć organizacji pozarządowych.

więcej

Święto Jabłka Józefowskiego - 20.05.2018r.

2018-05-23

Wojewódzkie Święto Sadów - Święto Jabłka Józefowskiego to wydarzenie mające na celu promocję najcenniejszych zasobów Gminy Józefów nad Wisłą, czyli efektu ciężkiej pracy wielu sadowników - jabłek józefowskich, jabłek lubelskich. W tym roku wydarzenie miało wyjątkowy charakter bowiem jabłko józefowskie dołączyło do ministerialnej listy produktów tradycyjnych.

więcej

Warsztaty terenowe dotyczące budowania sieciowych produktów turystycznych

2018-05-18

W minionym tygodniu odbyły się praktyczne warsztaty terenowe z zakresu budowania pakietów turystycznych. Mieszkańcy naszego regionu, którzy działają w tej branży odwiedzili istniejące obiekty, by na ich przykładach sprawdzić zdobytą wcześniej wiedzę, dotyczącą łączenia ofert turystycznych w pakiety...

więcej

Zapraszamy na Święto Jabłka Józefowskiego

2018-05-17

W najbliższa niedzielę w Józefowie nad Wisłą odbędzie się Święto Jabłka Józefowskiego. Czeka na Państwa mnóstwo atrakcji, w tym również kulinarnych. W ramach wydarzenia LGD organizuje konkurs "Jabłko józefowskie w mojej kuchni"...

więcej

Współpraca szansą na rozwój obszarów wiejskich poprzez innowacje

2018-05-15

Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru  w partnerstwie z  Lokalną Grupą Działania Ziemi Kraśnickiej, Lokalną Grupą Działania Owocowy Szlak oraz Lokalną Grupą Działania Zielony Pierścień realizuje operację : „Współpraca szansą na rozwój obszarów wiejskich poprzez innowacje”.

Celem operacji podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie innowacyjnych rozwiązań stymulujących rozwój obszarów wiejskich.

więcej

Konkurs

2018-05-08

Lokalna Grupa Działania „Owocowy Szlak” serdecznie zaprasza do udziału w konkursie pn. „Smakuj lokalnie - jabłko józefowskie w mojej kuchni” organizowanego w ramach imprezy „Wojewódzkie Święto Sadów - Święto Jabłka Józefowskiego" w dniu 20.05.2018 r. (niedziela) o godzinie 14.00. Konkurs będzie polegał na przygotowaniu drugiego dania z wykorzystaniem dowolnego mięsa lub ryby i jabłek józefowskich oraz innych składników.

więcej

Informacja o korekcie oceny wniosku złożonego w naborze nr 6/2018

2018-05-07

W dniu 30.04.2018 r. odbyło się posiedzenie Rady Lokalnej Grupy Działania „Owocowy Szlak” w sprawie korekty oceny wniosku złożonego w odpowiedzi na nabór nr 6/2018 w ramach działania Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność, objętego Priorytetem 4. ”Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020, w ramach przedsięwzięcia 1.2.3 Wspieranie i różnicowanie działalności gospodarczej na obszarze rybackim.

więcej

Akademia kulinarna LGD Smakuj lokalnie! - Niezabitów, 28.04.2018r.

2018-04-30

W sobotę 28 kwietnia w Niezabitowie zamknęliśmy cykl warsztatów w ramach Akademii Kulinarnej LGD - Smakuj Lokalnie. Klucz do sukcesu jest bardzo prosty: jeden doskonały kucharz i dwadzieścia żądnych wiedzy pracowitych uczennic. I to wystarczyło, aby z kuchni unosiły się piękne zapachy przygotowywanych potraw. Oczywiście w każdym daniu wykorzystane zostały nasze lokalne produkty: leśne grzyby, maliny, truskawki, buraki czy szparagi. Wszystko pięknie i z uśmiechem podane jak w dobrej restauracji...

więcej

Zawiadomienie o posiedzeniu Rady LGD w dniu 30.04.2018 r.

2018-04-26

Informujemy, że dnia 30.04.2018r. (poniedziałek) godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim odbędzie się posiedzenie Rady LGD "Owocowy Szlak" dotyczące korekty oceny wniosków, które wpłynęły w odpowiedzi na ogłoszony konkurs nr 6/2018 w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 oraz opiniowania zmian w umowach beneficjentów na suktek złożonych pism.

więcej

Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej Agrotravel & Active Life w Kielcach, 21.04.2018r.

2018-04-26

W minioną sobotę grupa mieszkańców naszego regionu świadcząca usługi turystyczne, wzięła udział w branżowych targach. Celem wyjazdu było poznanie praktycznych metod promocji ofert turystycznych, nawiązanie współpracy z wystawcami oraz poznanie dobrych praktyk dotyczących tego sektora...

więcej

Akademia kulinarna LGD Smakuj lokalnie! - Chruślina, 21.04.2018r.

2018-04-24

W sobotę 21 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty organizowane w ramach Akademii Kulinarnej LGD – Smakuj Lokalnie. Tym razem Andrzej Cygan – szef kuchni Restauracji Hotelu Montis przekazywał swoją wiedzę i umiejętności paniom z Gminy Józefów nad Wisłą.

Nikogo zapewne nie zdziwi fakt, że wśród najczęściej wykorzystywanych produktów lokalnych były józefowskie jabłka, które już za chwilę zostaną wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa. Dziewczyny bardzo się starały, aby „trafić przez żołądek do serca” panów, którzy mieli ocenić efekt końcowy warsztatów...

więcej

Akademia kulinarna LGD Smakuj lokalnie! - Braciejowice, 15.04.2018r.

2018-04-19

W minioną niedzielę odbyły się kolejne warsztaty w ramach cyklu Akademia Kulinarna LGD – Smakuj Lokalnie. Panie ze Stowarzyszeń Powiślanki i Łaziszczanki, korzystając ze wskazówek wytrawnych kucharzy Andrzeja Cygana szefa kuchni Restauracji Hotelu Montis oraz Pawła Ogonka szefa kuchni Restauracji Staroopolska przygotowały zestaw wyśmienitych potraw. We wszystkich daniach wykorzystane zostały produkty lokalne charakterystyczne dla naszego regionu...

więcej

Akademia kulinarna LGD Smakuj lokalnie! - Puszno Godowskie, 14.04.2018r.

2018-04-18

Zeszłą sobotę spędziliśmy w Pusznie Godowskim, gdzie odbyły się kolejne warsztaty w ramach cyklu Akademia Kulinarna LGD - Smakuj Lokalnie. Dzięki zaangażowaniu pań, należących do wielu organizacji pozarządowych działających w Gminie Opole Lubelskie, powiedzenie "gdzie kucharek sześć..." straciło swój sens. Zajęcia zaowocowały wieloma daniami, których składnikami były produkty lokalne...

więcej

Informacja o korekcie oceny wniosku złożonym w naborze nr 5/2018

2018-04-18

W dniu 17.04.2018 r. odbyło się posiedzenie Rady Lokalnej Grupy Działania „Owocowy Szlak” w sprawie korekty oceny wniosku złożonego w odpowiedzi na nabór nr 5/2018 w ramach działania Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność, objętego Priorytetem 4. ”Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020, w ramach przedsięwzięcia 1.2.1 Budowa, przebudowa, rozbudowa i/lub adaptacja oraz wyposażenie w sprzęt, urządzenia i/lub innowacyjną technologię obiektów służących zrównoważonej gospodarce rybackiej oraz do chowu i hodowli ryb.

więcej

Wyniki przeprowadzonego konkursu na stanowisko specjalisty ds. projektów w Biurze LGD

2018-04-18

W wyniku przeprowadzonego konkursu na stanowisko specjalisty ds. projektów w Biurze LGD "Owocowy Szlak" Komisja Rekrutacyjna wyłoniła osobę do zatrudnienia na wyżej wymienionym stanowisku.

więcej

OSTATECZNY PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI OCENY WNIOSKÓW - III NABÓR WNIOSKÓW (PROJEKT "MÓJ POMYSŁ - MÓJ BIZNES - MÓJ SUKCES")

2018-04-18

Poniżej zamieszczamy Listę Uczestników/Uczestniczek projektu (po zakończeniu procedury odwoławczej) kwalifikujących się do otrzymania wsparcia finansowego na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz wsparcia pomostowego (nabór III).

więcej

Szkolenie - "Promocja produktów i ofert turystycznych" - 10-11.04.2018r.

2018-04-13

Nasz region jest doskonałym miejscem na spędzenie weekendu lub wakacji. Nie wszyscy jednak wiedzą jak wiele wyjątkowych miejsc znajduję się w najbliżej okolicy. W minionym tygodniu odbyło się szkolenie dotyczące sposobów promocji ofert turystycznych...

więcej

Zawiadomienie o posiedzeniu Rady LGD w dniu 17.04.2018 r.

2018-04-12

Informujemy, że dnia 17.04.2018r. (wtorek) godz. 15.30 w biurze Lokalnej Grupy Działania "Owocowy Szlak" odbędzie się posiedzenie Rady LGD "Owocowy Szlak" dotyczące korekty oceny wniosków, które wpłynęły w odpowiedzi na ogłoszony konkurs nr 5/2018 w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 oraz opiniowania zmian w umowie beneficjenta na suktek złożonego pisma.

więcej

Partnerzy/Polecane linki

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij